Ötleteket és javaslatokat kérek a Tiszttartóház jövőjéről
Visszavettük Kerepes ősi jussát
Nem volt olcsó, nem jelent legalábbis egyelőre hasznot, sőt sok fejtörést, de a felelősség és a tradíció kötelez. A kerepesi református közösségtől csere útján hozzájutottunk a több mint 300 éves épülethez. Sokba került? Igen, de minden viszonyítás kérdése.
Az 1960-as és 80-as években a Kossuth Kultúrházban gyerekként voltam János vitéz aztán bálozó fiatal, mint oly sokan Kerepesen. Fiatal évek, reményteli évek, életben tartó emlékek! Ne hagyjuk elenyészni!
Mi minden lehet benne! Először pénzt kell szerezni nem keveset az állagmegóváshoz. Aztán lehet az épületből nemzetiségi tájház, múzeum, vagy bármi más. Kérem a kerepesi polgárokat jelezzék felém ötleteiket.
Számítok az Önök segítségére is. Kerepesi Kossuth Alapítványt hozunk létre, aki teheti támogassa a felújítást, illetve alkalomadtán fizikai munkájával is segítsen bennünket.
Ötleteket és javaslatokat a polgármesteri titkárságon tudják leadni.
Köszönettel:
Franka Tibor
polgármester
A TISZTTARTÓ HÁZ KEREPESÉ!
Megtört a jég
2019. március 28-i Testületi ülésen határozat született a Tiszttartó Ház tulajdonjogának átadásáról. A református egyház megkapta a kért telkeket, és a több mint 300 éves épület Kerepes Város tulajdonába került.
Hosszú évek próbálkozása sikerrel végződött. Sok munka vár még ránk, de lehetőségünk van rendezni a város főutcáját. Első sorban a település több évszázados történelmi és nemzetiségi hagyományainak rendezésére és bemutatására lesz lehetőségünk egy múzeum keretein belül.
Végre bekapcsolódhatunk a környék jelentős turisztikai szolgáltatásaiba.
Köszönet illeti Terdik Bálint főépítész urat, Franka Tibor polgármester urat, valamint a testületi tagokat.
Paksi család